Tak tohle jsem já.

Třídírna odpadu

27. 9. 2019 16:41
Rubrika: Výlety | Štítky: odpad
Dnes jsem byla na exkurzi ve třídírně odpadu.

 

To by člověk nevěřil. Ještě před vstupem nás průvodce upozornil, že to tam smrdí. A opravdu. Říkali jsme si, že plast takhle nepáchne. A taky že ne. Pokud totiž nevymyjeme sklenice nebo petky před vyhozením (nic proti, ale podle toho puchu to vypadalo, že to moc lidí nedělá), za tu dobu, než se odpad vyveze, převeze a tak dále, je to opravdu nechutný smrad.

 V hromadě na plast byste se nedopočítali, kolik papírů, skla a všeho takového tam bylo. Stejně i u hromady papíru, kde spolužák našel NEPOPSANÝ POHLED V DOKONALÉM STAVU!!!!!!!?? Prostě chudáci ti lidé, kteří pak na pásech všechen odpad třídí. 

 

Venku jsme šli kousek nahoru po kopečku, který by zespod působil normálně, ale ukázalo se, že je v něm obrovská díra naplněná netříditelným odpadem. Ale jakým: šicí stroj značky Lada, za který by člověk od některých muzeí jistě nějaké peníze dostal, funkční míč, sešívačka a další věci, které by se daly ještě použít.

 

Od teď budu třídit!(alespoň doufám)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zobrazeno 59×

Komentáře

JiKu

Nedávno jsem byl na přednášce jednoho z opravdových odborníků na odpad, zaměstnance vlády ČR.

Proč není možné lépe třídit (třeba oddělené kontejnery na PET)? Protože soukromé společnosti postavily a provozují ty třídírny, a kdybychom lépe třídili (nebi zavedli zálohované petky), tak zkrachují a do životního prostředí už nikdo nedá ani jednu soukromou korunu. Jediné, co se dá z plastů využít a tedy prodat, je totiž čistý PET.

Problémy jsou mimořádně složité, protože vše souvisdí se vším.

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit nebo registrovat na signály.cz.

Nejnovější články

Autor blogu Grafická šablona Nuvio